سرسیلندر یک قطعه ی مهم می باشد که جزء موتور خودرو می باشد که در بالای موتور قرار دارد. علت هایی زیادی باعث می شود که سرسیلندر خودرو باز شود و مجبور به تراش یا خرید آن کرد و همچنین کیفیت در یک سرسیلندر باعث می شود عملکرد آن تاثیر بهتر باشد. فروشگاه آریا پارت در این مقاله قصد دارد فرق یک سرسیلندر با کیفیت و خوب را بگوید و همچنین عواملی که باعث می شود سرسیلندر نابود شود را بیان کند. همچنین به بررسی سرسیلندر چدن یا آلومینیوم  در ادامه می پردازیم.

خرید سرسیلندر خودرو

خرید سرسیلندر خودرو

ویژگی های یک سرسیلندر با کیفیت

یک سرسیلندر خودروی خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد: 1- کیفیت ساخت بالا: سرسیلندر باید از مواد با کیفیت و با استفاده از فناوری های پیشرفته ساخته شده باشد تا دوام و قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد. 2- اندازه و شکل سرسیلندر: سرسیلندر باید اندازه و شکل مناسبی داشته باشد تا جریان هوا و سوخت به خوبی در داخل آن حرکت کنند و عملکرد خودرو را بهبود بخشند. 3- روانی سطوح داخلی: سطوح داخلی سرسیلندر باید روانی بالایی داشته باشند تا جریان هوا و سوخت به خوبی در داخل آن حرکت کنند و از ایجاد انحراف و اختلال در عملکرد خودرو جلوگیری شود. 4- مقاومت در برابر سایش و خوردگی: سرسیلندر باید مقاوم در برابر سایش و خوردگی باشد تا در طول عمر خودرو عملکرد خود را حفظ کند. 5- دارا بودن سیستم خنک کننده: سرسیلندر باید دارای سیستم خنک کننده مناسب باشد تا حرارت تولید شده در داخل آن به خوبی تخلیه شود و از آسیب به سرسیلندر و قطعات دیگر خودرو جلوگیری شود. 6- دارا بودن سیستم تزریق سوخت: سرسیلندر باید دارای سیستم تزریق سوخت مناسب باشد تا مقدار سوخت مصرفی به بهینه ترین حد ممکن کاهش یابد و مصرف سوخت خودرو کاهش یابد.

بهترین مارک سرسیلندر در ایران تیون آپ می باشد. ارسال رایگان به سراسر کشور و همچنین گارانتی 1 ساله می تواند انتخابی مطمئن را برای هرکسی رقم بزند. برای خرید و قیمت سرسیلندر می توانید وارد فروشگاه ما شوید.

7 علت  خرابی سرسیلندر

گاهي اوقات مواردي ممكن است به چشم ساده بيايد ولي از اهميت بالايي برخوردار است. مواردي كه باعث علت خرابي سرسيلندر مي شود عبارت اند از:

1- کاهش روغن موتور:

کاهش روغن موتور به دلیل نشت یا سایر مشکلات سیستم روانکار می‌تواند منجر به خشک شدن سطوح داخلی سرسیلندر شود که در نتیجه می‌تواند باعث سایش زیاد پیستون و واژگونی سرسیلندر شود.

2- نشت آب خنک کننده:

نشت آب خنک کننده می‌تواند باعث بالا رفتن دمای سرسیلندر شود که در نتیجه ممکن است باعث تغییر در ابعاد سرسیلندر و واژگونی آن شود.

3- استفاده از سوخت نامناسب:

استفاده از سوخت نامناسب می‌تواند باعث تراکم بالای کربن در سرسیلندر شود که در نتیجه ممکن است باعث کاهش توان موتور و افزایش مصرف سوخت شود.

4- سوخت‌رسانی ناکافی:

سوخت‌رسانی ناکافی می‌تواند باعث کاهش توان موتور و افزایش مصرف سوخت شود.

5- استفاده از روغن نامناسب:

استفاده از روغن نامناسب می‌تواند باعث رسوبگذاری روغن در سطوح داخلی سرسیلندر شود که در نتیجه ممکن است باعث کاهش توان موتور و افزایش مصرف سوخت شود.

6- اشتباه در روشن شدن موتور:

اگر موتور در شرایط سرد روشن شود و تا زمانی که روغن به سطوح داخلی سرسیلندر برسد، سرعت موتور بالا برود، ممکن است باعث واژگونی سرسیلندر شود.

7- خرابی سیستم تزریق سوخت:

خرابی سیستم تزریق سوخت باعث می شود سوخت خوب و مفید نسوزد و به صورت خام خارج شود.

اگر کسی از فروشگاه لوازم یدکی آریا پارت بخواهد خرید سرسیلندر انجام بدهد کافیست یک کد 19 رقمی را پیامک کند و از اصالت کالا مطمئن شود. تمامی محصولات وبسایت www.aria-part.ir شامل گارانتی هستند.

خرید قسطی لوازم یدکی

خرید اقساطی لوازم یدکی

تفاوت سرسیلندر چدنی با آلومینیومی

سوال خیلی ها این است که سرسیلندر چدنی بهتر است یا آلومینیومی؟  دو نوع سرسیلندر متداول در خودروها هستند. سرسیلندر چدن یا آلومینیوم: تفاوت سرسیلندر چدنی با آلومینیومی بین این دو نوع در جنس استفاده شده برای ساخت آنها است.

سرسیلندر آلومینیومی:

سرسیلندرهای آلومینیومی باعث کاهش وزن خودرو می‌شوند و در نتیجه افزایش کارایی و کاهش مصرف سوخت خودروها را دارا هستند. همچنین، آلومینیوم از چدن دارای رسوب کمتری است و بهتر از چدن به عنوان رسانای حرارتی عمل می‌کند. با این حال، سرسیلندر آلومینیومی به دلیل ضعف در مقاومت به سایش، ممکن است نیاز به تعویض بیشتر داشته باشد و همچنین باعث افزایش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو می‌شود.

 سرسیلندر چدنی:

مزایا و معایب سرسیلندر چدنی بررسی می گردد و اینکه چه سرسیلندری با چه جنسی مناسب خودرو است را با بررسی ها و آزمایش ها به این نتیجه می رسند و در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت می شود.

مزایای سرسیلندر چدنی

مزایای سرسیلندر چدنی عبارت اند از: برای مصارف سنگین و خودروهای بزرگ مناسب هستند. آنها از چدن سفید یا خاکستری تولید می‌شوند که دارای مقاومت بالاتری در برابر سایش هستند. همچنین، سرسیلندرهای چدنی با هدف ایجاد سیستم خنک کننده بهتر و کاهش درجه حرارت موتور ساخته می‌شوند. با این حال، سرسیلندرهای چدنی به دلیل وزن بالا، ممکن است باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش عملکرد خودرو شوند. در کل، انتخاب سرسیلندر مناسب برای خودرو، به ویژگی‌های فنی خودرو و نیازهای راننده و مالک خودرو بستگی دارد. فروشگاه آنلاین آریا پارت تنها فقط سرسیلندر آلومینیومی را موجود دارد و در بازار عرضه می کند. نمایندگی سرسیلندر تیون آپ که محصولاتش را کارخانه ی بالین تک تولید می کند و از آلیاژی بسیار عالی در ساخت سرسیلندر استفاده می کند.

چرا سرسیلندر را آب بندی میکنند؟

سرسیلندر یکی از اجزای مهم موتور خودرو است که برای عملکرد بهینه و طول عمر بیشتر، نیاز به حفظ شرایط مطلوب دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سرسیلندر وجود داشته باشد، نفوذ آب به داخل آن است که ممکن است باعث خرابی سرسیلندر و سایر اجزای موتور شود. بنابراین، برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل سرسیلندر، سرسیلندر با آب‌بندی مخصوصی پوشیده می‌شود. آب‌بندی سرسیلندر به دو صورت انجام می‌شود:

1- استفاده از توری و سیلیکون:

در این روش، توری یا سیمی از جنس فولادی یا برنجی به اندازه‌ی مناسب بریده می‌شود و در حاشیه سرسیلندر نصب می‌شود. سپس سیلیکون به صورت یک لایه‌ی نازک بر روی توری اعمال می‌شود که باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل سرسیلندر می‌شود.

2- استفاده از توری و پوشش مخصوص:

در این روش، توری یا سیمی از جنس فولادی یا برنجی به اندازه‌ی مناسب بریده می‌شود و در حاشیه سرسیلندر نصب می‌شود. سپس پوششی مخصوص به صورت اسپری بر روی توری و دیواره‌های داخلی سرسیلندر اعمال می‌شود که باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل سرسیلندر می‌شود. در کل، آب‌بندی سرسیلندر به دلیل اهمیت حفاظت از سرسیلندر در برابر خرابی و طول عمر بیشتر موتور، بسیار مهم است.

آب بندی سرسیلندر

آب بندی سوپاپ

لازم به ذکر است که تمامی مجموعه سرسیلندر هایی که در آریا پارت موجود می باشد نیازی به آب بندی ندارند و کافیست آن را بدون خرج تراشکاری به روی خودروی خود بسته و از گارانتی سرسیلندر استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر می توانید با کارشناس ما 09108443188 در ارتباط باشید.

 

4 دیدگاه در “بررسی سرسیلندر خودرو | سرسیلندر چدن یا آلومینیوم

  1. مهدی رجبلی گفت:

    منیفولدچدنی که کاره خروجی دود را انجام می‌دهد اگر با سنگ انگشتی خوب صاف و پرداخت شود باعث توان خروجی بالاتر در دور پایین می‌شود و همچنین باعث احتراق کاملتر ومصرف سوخت کمترو بهینه تر خواهد شد، به همین راحتی…

    1. heisenberg گفت:

      ممنونم از اطلاعاتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *