تسمه تایم قطعه ایست بسیار حساس که با پاره شدن آن ممکن است خرج بالایی گردن راننده می اندازد. گاهی اوقات مشکلاتی دیگر باعث می شود تسمه تایم پاره شود.اما بیشتر مواقع مدت زمان استفاده از آن زیاد باشد. همچنین کیفیت تسمه بسیار امری مهم است. در ویدیوی پایین از فهمیدن پارگی تسمه تایم مطلع می شویم. استارت زدن بعد از پاره شدن تسمه تایم بیشترین اتفاقی است که ممکن است برای هرکسی صورت بگیرد که با هربار استارت زدن هزینه ی تعمیر بیشتر می شود. حال در این مورد بیشتر می خوانیم.

تسمه تایم

تسمه تایم

هنگام پاره شدن تسمه تایم چه کنیم؟

هنگام پاره شدن تسمه تایم چه کنیم؟ این سوالی است که هرکسی می پرسد و جواب درستی آن را نمی داند. شما در حال رانندگی هستید و دارید به محل کار و یا خانه می روید. ناگهان در ترافیک هستید و ماشین خاموش می شود. اولین کاری که هر راننده ای ممکن است انجام بدهد استارت زدن است. که اگر روشن شود به حرکت خود ادامه بدهیم،اما اگر روشن نشد به کنار خیابان هول میدهیم و بعد شروع به بررسی و یا بردن به یک مکانیکی می کنیم. با پاره شدن تسمه تایم، اکثر خودرو ها به موتور آسیب زیادی وارد می شود.به اصطلاح سوپاپ کج می شود.و باید سرسیلندر باز شود و به تراشکاری شود و مجدد قطعات نو خریداری کند. پس بهتر است راه هایی بشناسیم که اگر پارگی تسمه تایم برای ماشینمان اتفاق افتاد هزینه ی بیشتر با هربار استارت زدن به ما وارد نشود. ابتدا کلید ماشین رو باز می کنیم تا برق به کیلومتر بیاد و صدای پمپ بنزین را بشنویم.دنده ی 1 یا 2 میذاریم و بعد شروع به هول دادن می کنیم. اگر اتومبیل حرکت کرد حتما تسمه تایم پاره کردید. بهتر است بکسل کنید به نزدیک ترین مکانیکی شهر یا منطقه اتان.اما اگر دیدی اتومبیلتان حرکت نکرد احتمالا از پمپ بنزین می باشد که دیگر بنزین به موتور نمیرسد.که می توانید نفس راحت بکشید و به فکر تعویض مغزی پمپ بنزین نیز باشید.

گارانتی تسمه تایم

با توجه خطری که پارگی تسمه تایم و خسارتی که ممکن است به اتومبیل وارد کند، هرکسی جسارت دادن ضمانت به مشتری خود را نیز ندارد. تمامی تسمه تایم های موجود در فروشگاه آریا پارت دارای گارانتی می باشند.یک سال و همچنین 60 هزار کیلومتر گارانتی دارند. البته گارانتی تسمه تایم شامل این است که مواردی چون خرابی هرزگرد تایم یا روغنی بودن تسمه تایم و اتفاق هایی که ممکن است باعث پارگی تسمه تایم صورت بگیرد نشود.

پارگی تسمه تایم

پاره شدن تسمه تایم

تاریخ انقضای تسمه تایم

معمولا تاریخ انقضای تسمه تایم 2 سال پس از تولید است. اما با توجه به واردات و ماندن درانبار و گمرک و بسته بندی ها و آماده سازی قبل از فروش ممکن است یک پروسه ی زمانی طول بکشد. پس به همین دلیل ما 1 سال را به هر مشتری و خریدار تسمه تایم توضیه می کنیم. تاریخ انقضا بسار اهمیت دارد که اگر گذشته شده باشد حتی اگر بهترین جنس و بهترین مارک باشد، متاسفانه به راحتی پاره می شود.

خرید تسمه تایم اصلی

در بازار ایران تسمه تایم های اصلی و تقلبی وجود دارد که تشخیص آن برای هرکسی سخت و دشوار است. امروزه حتی مکانیک ها و لوازم یدکی ها نیز تفاوت جنس درجه 1 و طرح یا تقلبی رانمی شناسند و مشتری ها ندانسته تسمه تایم تقلبی را خرید کرده و بسته اند و بعد از مدت کوتاهی با پاره شدن تسمه تایم مواجه می شوند و یا از دندانه رد میکند و باعث خسارت به موتور ماشین می شود.

تسمه تایم اصلی و تقلبی

خرید تسمه تایم اصلی

چند نکته ی مهم را باید خریدار رعایت کند تا دچار ضرر مالی زیادی نشود. نکات مهم زیر را حتما بخاطر بسپارید:

 • جنس تسمه تایم آن بهتر است اچ ان بی آر باشد
 • هنگامی که تسمه تایم را از بسته اش باز میکنیم بوی تیز ندهد
 • زمانی که تسمه تایم را مثل یویو بالا پایین میکنیم حرکات نوسانی وکشسانی بالایی داشته باشد
 • به دندانه های تسمه تایم با دقت نگاه کنیم و گام ها یک اندازه باشند
 • بسته بندی تسمه ها مرتب و دارای لیبل باشند
 • از فروشگاه مطمئن خرید کنید

زمان تعویض تسمه تایم خودرو

زمان تعویض تسمه تایم حدود 60 هزار کیلومتر می باشد که باید قبل از رسیدن به این زمان تسمه تایم اصلی خریداری کنیم. کسانی که قصد خرید تخصصی تسمه را دارند می توانند از آریا پارت خریداری کنند. قیمت تسمه تایم اصلی یا درجه 1 تفاوت دارد با تسمه تایم تقلبی و طرح که خورده فروشان می توانند برای خرید تسمه تایم درجه 1 با ما در ارتباط باشند. می دانیم صدای پاره شدن تسمه تایم را نمی شنوید و فقط  علائم پارگی تسمه تایم را می توانید مشاهده کنید.

پاره شدن تسمه تایم به چند علت بستگی دارد؟

استارت زدن بعد از پاره شدن تسمه تایم زمانی رخ می دهد که بعد از ختموش شدن ماشین در حال حرکت، این اتفاق انجام می شود. پارگی تسمه تایم می تواند هم از خود تسمه باشد و هم عوامل دیگری که برای شما شرح می دهیم. اگر وسط رانندگی ماشین خاموش شود و دیگر با استارت زدن روشن نشود ، ممکن است هرکسی بگوید که تسمه تایم آشغال بوده یا تاریخ مصرفش گذشته بود که به این ترتیب پاره شده است. اما ممکن است دلایل دیگری به جز جنس تسمه تایم باعث پارگی تسمه تایم شود. یکی از عواقب پاره شدن تسمه تایم در واقع پاره شدن تسمه تایم و کج شدن سوپاپ است که هزینه ی بالایی دارد و هرکسی تجربه کند باید موتور ماشین باز شود و از خرید قطعه تا اجرت مکانیک و حتی تراشکار را کنار بگذارد.

 • هرزگرد و تسمه سفت کن می باشد که با خرابی آن ها و شکستن آن ها باعث پارگی تسمه و رد کردن آن می شود.
 • سفت یا شل بودن تسمه تایم می باشد.زمانی که مکانیک دارد تسمه تایم را می بندد حتما با تجربه باشد و موردی که باید دقت شود صدایی که از قسمت تسمه تایم شنیده می شود است. اگر صدا به صورت شق شق بود یا زوزه می کشید باید سریعا آن را به مکانیکی برده و تسمه را به روش صحیح ببندد.
 • آشغال بودن بین دندانه ها و تمیز نبودن بین دندانه ها که باعث می شود تسمه رد کند و سوپاپ کج کند.
 • نریختن آب جوش روی تسمه تایم و روغن نریختن می باشد که هم باعث نابودی آن می شود و هم ممکن است تسمه رد کند و تایم موتور بهم بریزد.
 • و نکته ی آخر که مربوط به رانندگی می باشد را باید رعایت شود و راننده هنگام رانندگی گاز مرده به ماشین ندهد و همچنین بسیار پر گاز براند و دیر به دیر دنده عوض نکند.
 • لازم است بدانیم که رد شدن تسمه تایم با پاره شدن تسمه تایم به همان قدر هزینه بر و خطرناک است.

خرید تسمه تایم اصلی و درجه 1

فروشگاه آریا پارت عرضه کننده ی تسمه تایم و تسمه دینام پاورگریپ،دانگیل،کنتیننتال ، سان و دایکو می باشد که دارای قیمت مناسب و گارانتی معتبر می باشد که ارسال به سراسر کشور دارد و مشتری امکان مرجوعی بدون قید و شرط تا 72 ساعت را دارد.

اگر تسمه تایمی پاره شود و عیب از تسمه باشد کاملا مشخص است که تسمه تایم تقلبی و طرح بوده است یا درجه 1 و اصل. همچنین تاریخ انقضای آن گذشته باشد بعد از استفاده ی 2 الی 3 ماه تسمه تایم دچار پاره شدن و خسارت زدن می شود.

خرید تسمه تایم با قیمت پایین و با گارانتی.همچنین شما می توانید خرید تسمه تایم با قیمت پایین نیز تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *