مجله اینترنتی آریا پارت

اهمیت تسمه تایم و تسمه دینام در خودرو

پخش تسمه تایم و تسمه دینام

تسمه، حلقه ای از ماده ی انعطاف پذیر  می باشد. برای اتصال مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند شفت مورد استفاده قرار میگرد.این قطعه در واقع جز مهم ترین قطعه خودرو می باشد. تسمه ها کاربرهای های متفاوتی دارند و براساس همین تفاوت با توجه به نوع کاربردشان از جنس های مختلفی مانند چرم،لاستیک،پارچه و پلیمر که باعث انعطاف پذیری آن میشود،ساخته میشود. قیمت تسمه تایم خودرو به همراه قیمت تسمه دینام خودرو را میتوانید در سایت آریا پارت مشاهده کنید.

تسمه

مزیت و معایب!

این قطعه در واقع باعث می شود که روند کار بسیار راحت تر شود.یعنی اگر تسمه نباشد خیلی کار سخت می شود و خرابی قطع بالا می رود.هنگامی که از چرخ دنده به تنهایی استفاده می شود باید شفت ها با یکدیگر موازی باشند که این امر در تسمه نیاز نیست. وزن کمی دارد و نیازی به روغن کاری نمی باشد،همچنین صدای بسیار کمی دارد.در برابر تغییر بارهای ناگهانی نیز مقاوم است و راندمانی بالاتری نسبت به زنجیر دارد(بین 90% تا 98% میباشد که معمولا 95% است).

از معایب تسمه میتوان گفت که هنگام انتقال سرعت دقت پایین تری نسبت به چرخ دنده دارد،توانایی انتقال قدرت پایینی دارد و دمای کاری آن نیز از -35 درجه تا 85 درجه سانتی گراد میباشد.

از کجا متوجه بشویم تسمه در حال خراب شدن است؟

هر گاه علائمی مانند ترک خوردن،پوسیدگی،خوردگی و ساییدگی را مشاهده کردید بدانید که تسمه در حال خراب شدن است. البته از بین رفتن قسمتی از دندانه ها خبر از خرابی آن میدهد.اگر دیر متوجه خرابی و پوسیدگی آن بشوید باعث میشود به خرج بیوفتید. چرا که جبران نا پذیر است. پس بهتر است قبل از پوسیدگی آن را تعویض کنید.جنس نا مرغوب یا تاریخ انقضای آن منقضی شده باشد باعث می شود خیلی زود تر از موعود تسمه پاره شود.پس حتما بای خرید دقت کنید که جنس خوب تهیه کنید و حتما تاریخ مصرفش منقضی نشده باشد.

انواع تسمه

در فروشگاه آنلاین لوازم یدکی برای تایمینگ و دینام موجود می باشد.برای خودروهای شرکت سایپا و ایران خودرو و دیگر شرکت های خارجی موجود در بازار می توانید تهیه کنید.قیمت مناسب و جنس با کیفیت از تمایزات ما نیز می باشد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments